Kam dál?


Penzijní připojištění

Penzijní připojištění patří mezi konzervativní produkty, peníze účastníků jsou tak velice bezpečné. I proto jsou výnosy fondů nízké a mají dlouhodobý investiční horizont. Proto v případě, že ukončíte spoření předčasně přijdete o připsanou státní podporu.

I když stát negarantuje vklady, podléhají penzijní fondy přísnému regulačnímu dohledu České národní banky. Účastníci spoření se ze zákona podílejí pouze na ziscích fondů, případné ztráty hradí správce fondu, což bývají v převážné míře nadnárodní bankovní skupiny.

Dnešní čtyřicátníci a mladší by měli velmi vážně nad tímto spořením uvažovat. Dnes kdy je téměř jasné, že na penze pro tuto generaci v systému nebudou peníze, je toto jedna z mála dobrých možností jak se zajistit na důchod.

Spořit se musí pravidelně, případně si předplácet, pokud přerušíte nebo platíte nepravidelně, ztrácí tyto příspěvky penzijní připojištění nárok na státní podporu.

Pokud splníte všechny stanovené podmínky jako jsou hlavně pravidelné úložky a doba placení, pak můžete požádat o výplatu penze. Tu můžete vyčerpat najednou formou jednorázového vyrovnání nebo postupně. V případě, že si necháte vyplatit celou sumu najednou jsou výnosy (podíl na zisku penzijního fondu) daněny 15%.

Kolik mám platit příspěvek na penzijní připojištění?

Tato otázka je velmi individuální a závisí nejen na vašem věku a vašich současných příjmech. Musíte se dívat na delší dobu dopředu a odhadnout nejen váš budoucí příjem, ale i případné příspěvky třetích osob, sklon k riziku a případné další formy investování finančních prostředků.

       Pro různé výpočty v oblasti pojištění je vám online k dispozici naše kalkulačka. Vyzkoušejte.

Pokud trochu myslíte na budoucnost pak vás jistě budou zajímat naše podrobné informace o penzijním pojištění online.

Získáte navíc prémii 50%
vašeho měsíčního příspěvku